Just another weblog
Tuesday November 12th 2019

Dodatki do loftu

Dodatki stanowią najciekawszą i zarazem najprzyjemniejszą część w aranżacji wnętrz. Jednak jeżeli będzie ona w stylistyce loftowej, trzeba się pohamować z ich ilością, bo wymagana jest oszczędność akcesoriów. Kwintesencję stanowi minimalizm i bogata treść jednocześnie.

W aranżacjach loftowych wyraźnie widać trzy trendy: industrializm, surowość i nowoczesność. Mogą się one wzajemnie przenikać, ale to jest zależne od upodobań właścicieli. Cechami loftu są otwartość na wielość form, eksperymenty i eklektyzm. Zadaniem mieszkań w budynkach poprzemysłowych jest oddanie ducha tego, co znajdowało się tam wcześniej. Korzystny rezultat można uzyskać jeśli się postawi na postarzane meble, odkryte kable, żarówki, neony i plakaty. Wśród dominujących materiałów jest szkło, cegła, drewno i metal. Można pokusić się o geometryczne meble i designerskie dodatki. Popularne jest robienie kolorystycznych kontrapunktów.

Przy wybieraniu dodatków należy zwrócić uwagę na formę, najlepiej by meble były surowe i miały geometryczne kształty. Mogą być z pojedynczego elementu lub bardziej strojne. Po meblach drugie miejsce w istotności stanowi oświetlenie. Idealne są metalowe, surowe żyrandole, lampy uliczne i choinkowe lampki. Nie może zabraknąć lamp podłogowych i neonów. Wspomniane plakaty i postarzane szyldy będą dopełnieniem aranżacji. Puste tynki na cegłach same w sobie stanowią ozdobę, dlatego nie warto przesadzać z dekoracjami. Bardzo ciekawym pomysłem jest powieszenie na jednej ze ścian ogromnego zegara.

More from category

Akcesoria, których nie może zabraknąć w żadnej łazience

Nieodłącznym elementem wyposażenia każdej łazienki są kubki, mydelniczki, wieszaki i półeczki. Dzięki nim [Read More]

Pomijane detale o dużym znaczeniu

Są takie elementy wyposażenia mieszkania, które uważane są za mało ważne i nie zwracamy na nie szczególnej [Read More]

Kuchnia w nowoczesnym stylu

W nowoczesnej kuchni duży nacisk kładzie się na użyteczność, minimalizm oraz prostą formę mebli. Wszystko ma [Read More]

Dodatki zależne od stylu wnętrza

W zależności od tego, jaki styl dominuje we wnętrzu, inaczej dobiera się do niego dodatki. Jeśli nie będzie [Read More]

Interesting Sites

    Archives