Just another weblog
Tuesday November 12th 2019

Dodatki zależne od stylu wnętrza

W zależności od tego, jaki styl dominuje we wnętrzu, inaczej dobiera się do niego dodatki. Jeśli nie będzie zrobione to w sposób prawidłowy, pomieszczenie zamiast być efektowne stać się może kiczowatym.

Shabby chic – przytulnie i romantycznie

Najważniejsze cechy to postarzanie mebli, dekoracyjne tkaniny i pastelowe kolory. Są tu niestandardowe połączenia – nowoczesne przedmioty, masywne meble i delikatne dekoracje. Rola dodatków jest oparta na tym, by sprawiły, że miejsce będzie przytulne. Doskonałe są motywy kwiatowe, róż, błękit i zieleń. Do tego obrazki, figurki i świece.

Minimalizm – funkcjonalność

Aranżacje minimalistyczne cieszą się dużym uznaniem. Dominuje w nim prostota form, funkcjonalność przedmiotów i mała paleta barw. Pojawia się dużo bieli, czerni i szarości. Często stosowane materiały to szkło, metal i naturalne drewno. W kuchni można mieć metalowe pojemniki na przyprawy, a w łazience akcesoria z drewnianym wykończeniem.

Glamour – ekstrawagancja

Jest to przeciwieństwo minimalizmu, dominuje tu przepych, bogactwo i różnorodność ozdób. Dodatki błyszczą i przykuwają uwagę. Meble są pokryte połyskującymi tkaninami w żywych kolorach jak na stronie http://kdcmeble.com Nie może zabraknąć wazonów świeczników i pater w kolorze srebrnym lub złotym, z wieloma ornamentami albo drobinkami brokatu. Mogą być łączone różnorodne desenie i faktury.

More from category

Akcesoria, których nie może zabraknąć w żadnej łazience

Nieodłącznym elementem wyposażenia każdej łazienki są kubki, mydelniczki, wieszaki i półeczki. Dzięki nim [Read More]

Pomijane detale o dużym znaczeniu

Są takie elementy wyposażenia mieszkania, które uważane są za mało ważne i nie zwracamy na nie szczególnej [Read More]

Dodatki do loftu

Dodatki stanowią najciekawszą i zarazem najprzyjemniejszą część w aranżacji wnętrz. Jednak jeżeli będzie ona [Read More]

Kuchnia w nowoczesnym stylu

W nowoczesnej kuchni duży nacisk kładzie się na użyteczność, minimalizm oraz prostą formę mebli. Wszystko ma [Read More]

Interesting Sites

    Archives