Just another weblog
Tuesday November 12th 2019

Jak zorganizować wyspę w kuchni?

 

Jeżeli w kuchni jest na tyle miejsca, by postawić w niej wyspę kuchenną należy z tej możliwości skorzystać. Jest ona praktycznym elementem zabudowy, który może być wykorzystany jako miejsce do gotowania, jedzenia albo przechowania żywności.

Żeby korzystanie z wyspy było wygodne, trzeba pamiętać o tym, by miała ona odpowiednie wymiary i odległości od reszty mebli. Najprostsza wyspa powinna być nie mniejsza niż 1 m2 a kuchnia 15 m2. W przypadku, kiedy jadalnia jest połączona z kuchnią odległość wyspy od stołu musi wynosić co najmniej 1,4m, aby można było swobodnie odsuwać krzesła. Jeśli zamysł jest taki, aby na wyspie zamontowana była płyta grzewcza, należy zostawić co najmniej 40 cm blatu na odstawianie garnków. Przy lokowaniu zlewu musi pozostać miejsce na ociekacz a tuż obok zlewu powinno znaleźć się miejsce na zmywarkę.

Aby wyspa mogła być zaopatrzona albo w zlew albo w płytę grzewczą, trzeba zamontować odpowiedniego typu instalację. W przypadku instalacji kanalizacyjnej, przewody mają dużą średnicę i prowadzone są ze spadkiem, który gwarantuje odpływ ścieków. Ponieważ trudno ją ukryć instalacja ta może być poprowadzona przez strop z pomieszczenia pod kuchnią albo od pionu instalacyjnego pod posadzką. Bardziej skomplikowane jest doprowadzenie do kuchenki instalacji gazowej. Prostszym rozwiązaniem jest postawienie butli z propanem-butanem pod kuchenką. Z kolei przy instalacji elektryczną warto pomyśleć o dodatkowych gniazdkach na drobne AGD.

Next Topic:

More from category

Akcesoria, których nie może zabraknąć w żadnej łazience

Nieodłącznym elementem wyposażenia każdej łazienki są kubki, mydelniczki, wieszaki i półeczki. Dzięki nim [Read More]

Pomijane detale o dużym znaczeniu

Są takie elementy wyposażenia mieszkania, które uważane są za mało ważne i nie zwracamy na nie szczególnej [Read More]

Dodatki do loftu

Dodatki stanowią najciekawszą i zarazem najprzyjemniejszą część w aranżacji wnętrz. Jednak jeżeli będzie ona [Read More]

Kuchnia w nowoczesnym stylu

W nowoczesnej kuchni duży nacisk kładzie się na użyteczność, minimalizm oraz prostą formę mebli. Wszystko ma [Read More]

Dodatki zależne od stylu wnętrza

W zależności od tego, jaki styl dominuje we wnętrzu, inaczej dobiera się do niego dodatki. Jeśli nie będzie [Read More]

Interesting Sites

    Archives